ثبت فعالیت ورزشی با استراوا

ثبت فعالیت ورزشی با استراوا

0 2
Read Time:10 Minute, 8 Second

نرم افزار یا اپلیکیشن Strava، یک نرم افزار دستگاههای هوشمند برای ردیابی و بررسی برنامه‌‌‌های ورزشی و برنامه ریزی فعالیتهای مرتبط با تناسب اندام است. ثبت فعالیت ورزشی با استراوا به شما کمک می‌کند تا مسیرهای فعالیت خود را در قالب یک دیاگرام ثبت کنید، مسیر دوچرخه سواری مورد علاقه خود را نقشه برداری کنید یا آموزش خود را با تمام آمار‌‌‌های مربوط به اجرای فعالیت‌تان تجزیه و تحلیل کنید.

ثبت فعالیت ورزشی با استراوا
ثبت فعالیت ورزشی با استراوا

خواه قصد شما یک تمرین ماراتن و حرفه ای باشد یا یک رکابزنی تفننی و از روی سرگرمی‌کافی است تا تلفن خود را با Strava به یک شمارنده مسیر طی شده و یا یک ردیاب در حال ثبت مسیر تبدیل کنید. شما با ردیاب مسیر و شمارنده مسافت طی شده توسط Strava یا حتی اندازه گیری سرعت دویدن توسط این برنامه، تجربه جدیدی را امتحان کنید.با ثبت فعالیت ورزشی با استراوا به میلیون‌ها انسان ورزشکار و فعال در دنیا بپیوندید و به اهداف خود برسید!

ریلایو یک برنامه قدرتمند ورزشی

بهبود توان و  تناسب اندام با ردیابی و اندازه گیری فعالیت  : سه مورد مهم در فعالیت ها، که استراوا در دستیابی به آنها، شما را همراهی می‌کند

1-با استراوا، مسیر و مسافت طی شده را ثبت کنید: میزان حرکت و فعالیت را اندازه گیری کنید و سپس آنها را تجزیه و تحلیل نمایید: موارد قابل اندازه گیری چون مسافت طی شده در طول فعالیت دو یا راه رفتن، سرعت متوسط فعالیت، سرعت شنا، سرعت رکاب‌زنی، ارتفاع طی شده در طول دوچرخه سواری، دو یا پیاده روی و کالری سوزانده شده در طول فعالیت از مواردی است که شما در ثبت فعالیت ورزشی با استراوا به آن دسترسی می‌یابید.

2- فعالیتهای خود را در عرصه ای گسترده به اشتراک بگذارید: دویدن، شنا یا رکاب زنی خود را با بزرگترین شبکه چالش ورزشی جهان به اشتراک بگذارید.

3- چالش‌‌‌های ورزشی نیروی محرکه شماست: ورزش و فعالیت‌‌‌های خود را با دیگران در حیطه چالش‌‌‌های ماهانه مشترک شده و با مقایسه توان خود و دیگران در قالب یک رقابت سالم به بهبود توانایی‌‌‌های خود بپردازید.

ثبت و پیگیری ورزشهایی چون شنا، رکابزنی و دویدن: این عمل باعث می‌شود تا شما بتوانید، عملکرد خود را با گذشت زمان تجزیه و تحلیل کرده و به مقایسه تغییرات توان خود بپردازید.

 • در طول هر فعالیت مسافت طی شده، سرعت عملکرد، شتاب و توان حرکت، تفاوت ارتفاع طی شده و کالری سوزانده شده را تعیین کنید

فعال کردن برنامه و اشتراک گذاری

 • مسیرها در بخش ویژه شما در  Strava ثبت می‌شود تا دوستان و افراد پیگیر شما در استراوا بتوانند فعالیتهای شما را پیگیری کنند و درباره پیشرفت شما نظر دهند و یا به اشتراک بگذارند
 • آیا در یک  مسیر زیبا و مهیج برای دوچرخه سواری رکاب زنی کرده اید؟ پس نقشه مسیر و عکسهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید
 • برای آنکه یک نیروی محرکه جهت فعالیت بیشتر، پیدا کنید، و اگر به رشد خود می‌اندیشید به باشگاه‌‌‌های مشهور در استراوا، یا تیم‌ها و کلاب‌‌‌های فعال در استراوا و یا دوستان بپیوندید و به یک چلالش بپردازید.

ورز شهایی که با استراوا می‌توانید ثبت کنید

• شنا

دوچرخه سواری

• اسکی آلپاین

• پیاده روی

• کراس فیت

• کایاک

• صخره نوردی

• موج سواری

• یوگا

• دویدن داخل سالن

• دوچرخه سواری داخل سالن

• تمرینات بدنسازی

…و بسیاری دیگر

نکته مهم: استراوا با اتکا به GPS اقدام به ثبت می‌نماید که برخی دستگاههای هوشمند به خاطر مشکلات ناشی از کارکرد نامناسب GPS  در عملکرد استراوا اختلال ایجاد می‌کنند از این رو جهت تعیین وضعیت دستگاه هوشمند خود به بخش پشتیبانی استراوا مراجعه کنید.

برخی گوشی هایی که به این دلیل با استراوا مشکل دارند عبارتند از:

Samsung Galaxy Ace 3

Samsung Galaxy Express 2

تلفن‌‌‌های زیر در مواردی که سیستم عامل هنگام ضبط فعالیت Strava است، برنامه Strava را قطع و در برخی موارد آن را مجبور به بسته شدن می‌کند:

Huawei Nova and Nova+

Huawei P8 and P8 Lite

Huawei G7 and G7 Plus

Huawei Mate 7, Mate S, Mate 8, and Mate 9

Huawei Honor 4C, Honor 6, Honor 6 Plus, and Honor 7

Huawei P9, P9 Plus, and P9 Lite

فعالسازی و استفاده از استراوا

در گام اول برنامه استراوا را برای اندروید و یا IOS دریافت و نصب کنید

جهت دسترسی به همه امکانات استروا، باید در وبسایت از طریق مرورگر و در برنامه اصلی از طریق خود برنامه در موبایل، یک سری تنظیمات انجام گیرد.

بخش اول- فعال کردن کاربری در سایت

توجه داشته باشید جهت استفاده از نرم افزار موبایل لازمم است که حتما این مرحله را اجرا نمایید از این‌رو، ابتدا از طریق مرورگر خود وارد سایت استراوا شوید و طبق موارد مشخص شده، به یکی از روشهای ذکر شده (کاربری فیسبوک، گوگل، اپل آیدی و یا یک نشانی ایمیل) اقدام به ثبت نام در سایت مذکور نمایید، و پس از تکمیل ثبت نام می‌توانید موارد زیر را جهت تکمیل انجام دهید.

 1. تنظیمات و نمایه خود را به روز کنید: بر روی عکس نمایه خود در گوشه بالا سمت راست پنجره Strava بروید و تنظیمات را از فهرست کشویی انتخاب کنید. می‌توانید تنظیمات برگزیده خود را شخصی سازی کنید، یک عکس نمایه بارگذاری کنید و تنظیمات حریم خصوصی و اعلان‌‌‌های خود را تغییر دهید.
 2. سایر فعالین در Strava را دنبال کنید: برای کشف مخاطبین خود در Strava می‌توانید دوستان خود را جستجو کنید یا جهت پیدا کردن دوستان خود در شبکه‌‌‌های اجتماعی، حسابهای ایمیل یا Facebook خود را به برنامه متصل کنید. هنگامی‌که یک ورزشکار دیگر را دنبال کردید، یا وقتی درخواست پیگیری شما تأیید شد، فعالیت‌‌‌های او در کنار فعالیت شما در خوراک فعالیت شما ظاهر می‌شود. شما می‌توانید با تایید فعالیت‌ها و نظر دادن در باره فعالیت دیگران با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.
 3. همگام سازی و اتصال به رسانه‌‌‌های اجتماعی: استراوای خود را به رسانه‌‌‌های اجتماعی مانند Facebook، Instagram و Google متصل کنید. فعال کردن این وضعیت، به شما امکان می‌دهد فعالیتهای خود را در خارج از Strava با دیگران به اشتراک بگذارید.
 4. بارگذاری یک فعالیت بصورت مستقیم و یا از طریق دیگر کمک افزارها: اگر از ساعت‌‌‌های هوشمند ورزشی و یا رایانک‌ها و اکسسوری‌‌‌های ویژه دوچرخه سواری برای ضبط فعالیت‌‌‌های خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با کمک یک نرم افزار یا  سایت ثالث مانند Garmin Connect ارتباط برقرار کنید تا فعالیت‌‌‌های آینده خود را به صورت خودکار در Strava بارگذاری کنید. اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزارها و سایتهایی که این ارتباط را میسر می‌سازند را می‌توانید در قسمت پشتیبانی استراوا پیگیری نمایید. همچنین می‌توانید فایل فعالیت خود را در بخش مربوطه در سایت استراوا بارگذاری کنید یا فعالیت خود را به صورت دستی طبق راهنمای سایت وارد کنید.

اگر شما فعالیت هایی دارید که در برنامه‌‌‌های دیگری چون MapMyRide  ذخیره کرده اید، می‌توانید داده‌ها خود را طبق راهنمایی‌‌‌های ارائه شده توسط سایت به Strava منتقل کنید. این نرم افزار دستورالعمل هایی را در مورد انتقال داده‌ها از چندین سیستم عامل تناسب اندام معروف ارائه داده است که باعث می‌شود شما اطمینان حاصل کنید که برای تمام تلاش هایتان راه بازگشتی وجود دارد.

بخش دوم: فعال کردن نرم افزار در موبایل

پس از انجام مراحل اولیه ثبت نام در سایت استراوا اکنون نوبت به فعال کردن برنامه در موبایل شما می‌رسد.

ابتدا با نام کاربری و رمز عبوری که در سایت استراوا (بوسیله فیسبوک، گوگل، ایمیل خاص) تنظیم کرده اید به برنامه موبایل استراوا وارد شوید.

 1. به روزرسانی تنظیمات و نمایه خود – به دنبال نماد “Profile” بگردید و “Edit” را برای تکمیل نمایه خود، از جمله تصویر نمایه، موقعیت مکانی و اطلاعات مربوط به خود در برنامه iOS، انتخاب کنید. برای دسترسی به نمایه خود در Android، منوی “Feed” را باز کنید و روی avatar خود ضربه بزنید. برای شخصی سازی تنظیمات خود، مانند تنظیمات مربوط به حریم خصوصی و اعلان‌ها، هنگام انتخاب “بیشتر” از پایین سمت راست برنامه iOS و از منوی “Feed” برنامه Android، به دنبال گزینه “تنظیمات” بگردید.
 2. دوستان خود را برای دنبال کردن پیدا کنید – از طریق برنامه iOS یا Android خود، می‌توانید مخاطبین Facebook، مخاطبین تلفن خود و ورزشکاران پیشنهادی Strava را پیدا کنید تا دریابید که کدام یک از دوستان شما از قبل در Strava هستند. هنگامی‌که یک ورزشکار دیگر را دنبال کردید، یا وقتی درخواست پیگیری شما تأیید شد، فعالیت‌‌‌های او در کنار فعالیت شما در خوراک فعالیت شما ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید از طریق پیامک یا ایمیل از دوستان خود برای پیوستن به Strava دعوت کنید.
 3. ضبط یک فعالیت – شاید مهمترین بخش استراوا این قسمت باشد،  می‌توانید با ضربه زدن روی نماد دایره قرمز نزدیک به پایین صفحه، یک فعالیت را در برنامه iOS و Android ضبط کنید. پس از پایان ضبط، می‌توانید نوع فعالیت را از روی صفحه “ویرایش” تغییر دهید. با ضربه زدن روی نماد «+» در بالا سمت چپ می‌توانید یک فعالیت دستی اضافه کنید.
 • عکسها را بارگذاری کنید و در قسمت اجتماعی به اشتراک بگذارید- هنگامی‌که فعالیت ضبط شده خود را بارگذاری کردید یا فعالیت دستی خود را وارد کردید، می‌توانید عکس اضافه کنید. هنگام اشتراک گذاری فعالیت‌‌‌های خود با سایر حساب‌‌‌های شبکه‌‌‌های اجتماعی، می‌توانید یکی از عکس‌‌‌های خود را انتخاب کنید.

نکات بیشتر در خصوص استراوا

اکنون که نمایه خود را تنظیم کرده اید، دوستان خود را دنبال کرده و فعالیت‌‌‌های خود را بارگذاری کرده اید، احتمالاً آماده هستید که بخش‌‌‌های بیشتری را تجربه کنید.

در اینجا به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید تجزیه و تحلیل دقیق فعالیت خود را بررسی کنید و پیشرفت خود را در طول زمان با ویژگی‌‌‌های آموزشی استراوا پیگیری کنید، با عضویت در باشگاه‌ها با سایر ورزشکاران به چالش بپردازید و از طریق چالش‌ها و مسابقات گروهی خود را در بوته آزمون توان سنجی قرار دهید یا با سایر ورزشکاران Strava رقابت کنید.

الف- حلقه‌ها (Segments) – حلقه‌ها یکی از بخش‌‌‌های اصلی Strava هستند. آنها بخشهایی تعیین شده از جاده‌ها یا مسیرهای انتخابی توسط اعضا هستند که در آن ورزشکاران می‌توانند برای مدتی با هم رقابت کنند. شما می‌توانید حلقه هایی را که از قبل در Strava وجود دارند را بیابید و یا حلقه‌‌‌های خود را ایجاد کنید. پس از یافتن برخی از بخشهای مورد علاقه خود، می‌توانید بازخورد زنده خود را در iOS، Android یا سایر دستگاههای سازگار دریافت کنید.

ب- تجزیه و تحلیل فعالیت- هنگامی‌که فعالیت خود را بارگذاری کردید، Strava ابزارهای مختلفی برای تجزیه و تحلیل تمرین شما ارائه می‌دهد. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد دویدن، سواری یا فعالیت‌‌‌های دیگر، در صفحه فعالیت خود به دنبال برگه “Analysis” بگردید. برای دستیابی به این بخش در صفحه فعالیت خود در Android و iOS با کشیدن انگشت به سمت چپ اقدام کنید.

ج- باشگاه‌ها (Clubs)- در اصل یک باشگاه ورزشی در مقیاس جهانی است که فعالیت اعضا را ثبت و آنالیز می‌کند.برای کاوش در Strava Clubs از قبل در وب یا برنامه تلفن همراه به صفحه Clubs بروید. صفحات کلوب دوچرخه سواری و دویدن‌‌‌های اخیر را نشان می‌دهد و امکان بحث و گفتگو بین اعضای باشگاه را فراهم می‌کند، و شما می‌توانید باشگاه خود را از طریق نسخه وب استراوا ایجاد کنید. همه باشگاه‌ها دارای یک جدول رده بندی هستند که ورزشکاران برتر هفته جاری را به نمایش می‌گذارد.

د- چالش ها(Challenges)- Strava هر ماه میزبان چالش‌‌‌های دویدن و دوچرخه سواری است که می‌توانید در وب یا برنامه iOS یا Android خود به آن بپیوندید. شما می‌توانید پیشرفت چالش خود را در یک جدول رده بندی در سراسر جهان پیگیری کنید. اگر با پارامترهای Challenge مطابقت داشته باشید، دستاوردی دریافت خواهید کرد که در Feed  شما نمایش داده می‌شود.

اکنون شما پس از هر فعالیت و ثبت فعالیت ورزشی با استراوا می‌توانید به جمع میلیونها کاربر جهانی آن اضافه شوید و مشترک شدن در Strava به شما امکان می‌دهد حتی به ویژگی‌‌‌های بیشتری مانند مربیگری شخصی، بازخورد‌‌‌های سریع و تحلیل پیشرفته دسترسی داشته باشید.

جهت هر گونه پرسش می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما درمیان بگذارید.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

آغاز گفتگو
چگونه می توانم شما را راهنمایی کنم؟
گروه مگوت-تارنمآذین
درود بر شما کاربر گرامی
نیاز به راهنمایی دارید ؟
بر روی دکمه آغاز گفتگو بزنید.