نرم افزارهای کاربردی ورزشی

برنامه های کاربردی و نرم افزار موبایل و دستگاههای هوشمند اکنون در خدمت انسان به ویژه ورزش برای ساختن سبک بهتر زندگی هستند.

با فراگیر شدن گوشی های هوشمند و دسترسی به برنامه های متنوع و کاربردی در همه حوزه های زندگی روزمره، در بحث ورزش نیز برنامه های کاربردی متنوعی وجود دارد که ورزشکاران به ویژه آنها که به برنامه ریزی مدون می اندیشند موثر و در توانمندسازی هر فرد مددرسان هستند.

در این مقاله بخش اول چند نرم افزار با کاربرد آنها معرفی می گردد و در بخشهای بعدی موارد بیشتری ارائه می گردد.البته منتظر بخشهای بعدی معرفی نرم افزارها و توضیح کامل برخی از آنها باشید .

در این نوشتار سعی می شود تا کاریردی ترین نرم افزارهای دستگاههای هوشمند که می تواند در ورزشهای متناسب با تناسب اندام، دوچرخه سواری، شنا و… مورد استفاده قرار گیرد معرفی  گردد .

تلاش شده تا برنامه های بدنسازی معرفی گردند که طیف وسیعی از نیازها را برآورده می کند. برخی برای افرادی که از قبل ورزشکار هستند عالی هستند ، در حالی که برخی دیگر برای مبتدیان کارگشا هستند. برخی از آنها بر یک موضوع تمرکز دارند مانند تغذیه یا موسیقی برای تمرینات ، در حالی که برخی دیگر رویکرد همه جانبه تری دارند. برخی کاربری و ساده داشته و بسیار سریع پاسخگو هستند ولی برخی تیاز به صزف زمان و مسافت مشخص جهت جمع آوری تمام اطلاعات لازم دارند تا در خصوص اهداف سلامتی و تناسب اندام شما نتیجه درست را ارائه کنند. بسیاری از آنهامی توانند با افزونه ها و گجت های تعیین ضربان قلب و ردیاب های بدنسازی هماهنگ شوند تا به شما در جمع آوری داده های بیشتر در مورد تمرینات کمک کنند.

توضیحات هر برنامه را بخوانید تا مشخص شود آیا متناسب با نیازهای شما هست یا خیر.

سعی شده تا هر برنامه در دسته بندی خود و بر اساس نیازی که برآورده می سازد توضیح داده شود (موسیقی، تغذیه، انرژی و…) و البته تا حد امکان لینک اپ استور یا اندروید بازار مربوطه ارائه گردد. البته برخی برنامه ها نیاز به پرداخت هزینه برای اجرا دارند و یا بخشی از آن با پرداخت هزینه فعال می گردد ولی با توجه به شرایط کشور سعی شده تا برنامه های رایگان بیشتر معرفی گردند .

بهترین برنامه ویژه تمرینات کوتاه

در رده برنامه های تمرینات کوتاه مدت ، The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout یک برنامه کاملا رایگان دارای  تمرینات هفت دقیقه ای کلاسیک است که می توانید آنها را در هر مکانی انجام دهید. این برنامه به شما نشان می دهد که چگونه هر حرکت را انجام دهید و حداقل زمان تمرین 30 ثانیه است.

علاوه بر روال کلاسیک برنامه، گزینه های بیشتری جهت تعیین مدت زمان و شدت تمرینات در اختیار شما قرار می گیرد. مهم نیست شما مشغله فراوان دارید ،در سفر هستید و یا یک تازه کار در مبحث تناسب اندام، این برنامه یک تمرین متناسب شما را ارائه می کند.

بهترین برنامه های تمرین بر اساس تقاضا و دلخواه شما

برنامه هایی که بر اساس انتخاب ورزشکار به او تمرین می دهند زیاد هستند اما همه از نظر کیفیت یا قیمت برابر نیستند. آنچه که در اینجا ارائه شده، دارای دستورالعمل هایی با کیفیت بالا هستند و قیمت مناسبی دارند (یا رایگان هستند) هرچند دستورالعمل های تمرین یکسان نیستند. برخی حتی به شما امکان می دهند از دور و نزدیک با یک ارائه ویدیویی از کلاسهای زنده بهره مند گردید.

لیست مورد نظر این مقاله عبارتند از Blogilates ، Shred ، Foret.fit ، Kelo و  NIKE training club  اطلاعات بیشتر از جمله قیمت و هزینه های مربوط به هر برنامه را به تفکیک نرم افزار در ادامه مقاله بخوانید.

بهترین برنامه های ردیابی تغذیه

برنامه های تغذیه ای اغلب روی کاهش وزن متمرکز هستند ، اما در صورت تغییر رژیم غذایی به روشی جدید ، می توانید از آنها استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما به یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان روی آوردید، می توانید جهت محاسبه میزان نیاز و دریافت پروتئین از این برنامه ها کمک بگیرید. برنامه های تغذیه ای این کار و موارد دیگر را برای شما انجام می دهند.

معرفی چند برنامه این دسته

برخی از بهترین ها MyFitnessPal ، MyPlate ، Lifesum و Noom هستند. نووم در حقیقت یک برنامه کاهش وزن کامل است ، با محتوای تعاملی روزانه ، یک ارائه کننده مسیر تا رسیدن به هدف شخصی و محتواهای فراوانی برای کمک به شما در تسلط بر درگیری های روحی ناشی از  تغییر رژیم غذایی دارد.

MyFitnessPal مدتهاست که برپایه اندازه گیری کالری غذاها هدف گذاری شده است، زیرا بیشترین بانک اطلاعاتی از انواع غذاهایی را که می توانید فکرش را بکنید در خود جای داده است، خواه غذاهای بسته بندی شده با نام تجاری باشد یا غذاهای خانگی .

آنقدر گسترده است که می توانید اطلاعات مربوط به کالری و مواد مغذی هرغذاهایی از سراسر جهان را در آن پیدا کنید. شما همچنین با نسخه رایگان چیزهای زیادی برای استفاده دارید ، که در مورد برخی از برنامه های دیگر این گونه نیست.

بهترین برنامه های فعالیت محور

چند برنامه پیگیری فعالیت را در این لیست گنجانده ایم ، که فعالیت های شما را هنگام انجام فعالیت ورزشی ثبت می کنند. در صورت اجرای آنها ، مسافت ، زمان و سایر آمارهای مربوطه را محاسبه می کند. اگر در حین انجام فعالیت ، از افزونه های مکانیکی مانند، دستگاه مانیتور ضربان قلب استفاده کنید ، برنامه هنگام انجام کار ، گرافیکی از ضربان قلب شما را برای هر فعالیت تمرینی نمایش می دهد.

Map My Fitness بهترین توصیه من برای افرادی است که تازه یک دوره تناسب اندام را شروع می کنند ، زیرا صدها فعالیت ورزشی در خود جای داده است که می توانید آنها را پیگیری کنید ، تمریناتی مثلا از ابتدا تا صخره نوردی. وقتی می توانید تمام فعالیت های خود را پیگیری و روند مناسب برای ادامه را به دست آورید و ببینید که چگونه می توان یک سبک زندگی مناسب تر و مهیج تر به دست آورد، حتما برای حفظ و ادامه آن انگیزه بیشتری خواهید داشت.

یکی دیگر از بهترین برنامه ها برای پیگیری فعالیتهای شما  که در قبال استفاده از آن بایستی مبلغی را به مرکزخیریه بپردازید فعالیت شما را بر اساس مسافتی که در آن راه می دوید ، پیاده روی یا دوچرخه سواری می کنید بررسی می نماید،به نام Charity Miles نامگذاری شده است .

بهترین برنامه ها با محوریت موسیقی تمرین

یک زوج از برنامه های تناسب اندام ، برنامه ای از موسیقی را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید تمرینات خود را با اشتیاق و توان بهتری دنبال کنید و البته مهم نیست که شما چه ورزشی انجام دهید تا متناسب باشید. دو موردی که این لیست را ایجاد کرده اند Fit Radio و RockMyRun هستند.

با استفاده از این برنامه ها ، می توانید آهنگهای میکس دی جی حرفه ای و آهنگ هایی را که با سرعت اجرای ورزشی شما مطابقت دارند اجرا کنید، یا آهنگ های ایجاد شده برای فعالیت مورد نظر خود ، خواه تمرینات با دستگاه باشد یا یوگا ، دریافت کنید.

برنامه انگیزشی خود را پیدا کنید

مهم نیست که برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود  چه نوع انگیزش یا نیروی محرک روزانه نیاز دارید ، مهم آن است که متناسب با دلایل انگیزشی شما برنامه ای وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست سوق دهد. برای اینکه برنامه های عالی تری برای سالم ماندن یا کسب سلامتی داشته باشید ، برنامه هایی را که می تواند به شما در حفظ تناسب اندام در دوره تعطیلات سال نو و یا برنامه های آموزشی آنلاین کمک کند ، در نظر بگیرید.

معرفی چند نرم افزار:

8FIT

نسخ این اپلیکیشن Android و IOS

دارای نسخه های : رایگان؛ 59.99 دلار در سال؛ 44.99 دلار در هر نیم سال؛ 19.99 دلار در ماه برای برنامه های غذایی و تمرین های بیشتر

این برنامه تمریناتی بر اساس تقاضای کاربر و برنامه ریزی غذا را با هم ارائه می کند. این برنامه بر اساس هدف گذاری کاربر که قصد دستیابی به آن رادارد، یک برنامه شخصی برای رژیم غذایی مربوطه و نوع تمرینات متناسب ارائه می کند. این برای افرادی است که راهنمایی ، پیشنهادات ، یادآوری ها و دستورالعمل های متنوع را دوست دارند.

 شما هدفی را انتخاب می کنید خواه کاهش وزن ، تناسب اندام باشد و یا افزایش حجم عضلانی هدفتان باشد. پس از این انتخاب می توانید هدف خود را خاص تر کنید ، مثلاکاهش چربی بدن به 20 درصد در سه ماه.

این نرم افزار هنگام ایجاد برنامه تناسب اندام شما ، جزئیات زیادی راجع به شما در نظر میگیرد، مانند اینکه چه ساعتی از روز ورزش می کنید و اینکه عاشق غذاهای متنوع  هستید یا ترجیح می دهید غذای ساده ای بخورید.

این مهم یک ارزیابی واقع بینانه از اهداف و راه دستیابی به آنها را ایجاد می کند که منجر به ارائه برنامه ای سخت یا آسان می گردد.با شروع برنامه  تناسب اندام خود ، شما برنامه های تمرینی ویدیویی، گزارش نویسی آنچه می خورید، دستورالعمل خرید و تهیه مواد غذایی و نوع خوراکیها را ایجاد می کنید. این یک برنامه تناسب اندام همه جانبه است که می توانید متناسب با سلیقه خود آن را تنظیم کنید.

Blogilates

نسخ: IOS ,WEB

دارای نسخه های: رایگان؛ 0.99 دلار در هر ماه برای تقویم تمرینات؛ 0.99 دلار برای برخی از فیلم ها

اگر حرکات شاداب، دلفریبانه و جذاب شما را بر می انگیزد ، Blogilates برنامه مناسب شماست.

این برنامه به همراه وبلاگ و کانال یوتیوب آن توسط کیسی هو همیشه شاداب ارائه میشود، تمرینات زیادی بر اساس  تقاضای کاربر و همچنین دستور العمل های غذایی ، توصیه های تناسب اندام و یکسری رفتارها و تفکرات مثبت برای بهبود وضعیت بدن ارائه می دهد.

محتوای این برنامه بیشتر رویکردی مورد پسند خانمها دارد، اما خود تمرین ها برای همه مناسب است. لازمه هر تمرین ویدئویی لباس راحت ، یک تشک ورزشی و یک نگرش توانمند و کارا،است. علاوه بر فیلم ها ، این برنامه تقویم تمرینات ، دستور العمل های غذایی و یک فروشگاه با لباس ورزشی را در اختیار کاربر می گذارد.

بیشتر موارد موجود در برنامه رایگان است ، اگرچه اشتراک در تقویم تمرینات 0.99 دلار در ماه و برخی از فیلم ها به پرداخت 0.99 دلار اضافی نیاز دارد.

Charity Miles

نسخ : Android , IOS

فقط نسخه رایگان دارد.هنگامی که به این برنامه وارد می شوید به ازا مسافت طی شده از طریق  دویدن ، پیاده روی یا دوچرخه سواری ، به سازمان خیریه مورد نظر شما که انتخاب کرده اید کمک مالی می کند. حامیان مالی این شرکت موافقت می کنند که به ازا هر میزان مسافت طی شده شما بر حسب مایل، چند سنت به سازمان خیریه انتخابی شما اهدا کنند ، و در ازای آن ،شما علامت تجاری و اطلاعات مربوط به فعالیتهای آنها را در برنامه مشاهده می کنید.

 همچنین می توانید از برنامه برای اجرای روشهای متعهدانه دیگر استفاده کنید.مثلا یک حسابگر ویژه به شما نشان می دهد که در صورت تحقق اهداف مختلف و عملکردهای شما، مثل دعوت50 نفر برای حمایت و استفاده از این نرم افزار به ازا هر مایل ورزش 30/ دلار بیشتر به خیریه ها کمک می شود.

Charity Miles  از انواع سازمان های غیرانتفاعی مانند Unicef  پشتیبانی می کند. دانستن اینکه فعالیت شما از حرکتهای خیرخواهانه پشتیبانی می کند ، ممکن است انگیزه شما را برای ورزش افزایش دهد.

Fit Radio

نسخ Android,IOS,Web

دارای نسخه های : رایگان؛ 27.99 دلار فصلی یا 99.99 دلار در سال برای نسخه کامل (پرمیوم)

Fit Radio یک برنامه انتخاب و پخش موسیقی است که دارای لیست پخش برای هدایت و متناسب تمرین های شماست.

با آغاز تمرین، Fit Radio گزینه هایی دارد که شما می توانید یک موسیقی از دی جی ها انتخاب کنید یا آهنگ و صدایی را انتخاب کنید که در گوش شما باشد و سرعت شما را با سرعت تردمیل هماهنگ و سرعت عمل شما را افزایش دهد.

شما می توانید موسیقی متناسب با سرعت تمرین خود پیدا کنید یا آهنگ هایی را انتخاب کنید که متناسب با نوع تمرینی که در نظر دارید باشد. برنامه همچنین به شما امکان می دهد موسیقی را بر اساس سبک مورد نظر خود انتخاب کنید. قبلاً ، Fit Radio نسخه رایگان برنامه را ارائه نمی داد ، ولی اکنون این نسخه در دستزس است. برنامه رایگان دارای محتوای محدود است ، در حالی که یک حساب پولی، تمام جلسات آموزشی و موسیقی مورد نظر شما را در اختیار شما قرار می دهد.

Jefit

نسخ Android,IOS,Web

دارای نسخه های: رایگان؛ 6.99 دلار در هر ماه یا 39.99 دلار در سال برای نسخه پیشرفته

Jefit یک برنامه تمرینی مخصوصاً برای تمرینات قدرتی است ، هرچند می توانید انواع تمرین را با استفاده از آن طراحی کنید.

این برنامه با تمریناتی که می توانند بصورت روزمره اجرا گردند هم چون یک بانک از تمریناتی است که می توانید بر اساس گروه های عضلانی که قصد درگیر کردن انها را در ورزش دارید آنرا برنامه ریزی کنید. Jefit ابزارهایی برای ثبت تمرینات تکراری و یادآور آنها و یک تقویم برای پیگیری و ثیت تمرینات شما دارد. همچنین یک تقویم برای برنامه ریزی تمرینات و تعیین زمانهای استراحت دارد ، به علاوه دارای یک برنامه آموزشی است که خلاصه تمرینات در روزهای آینده و مراحل اجرای آنها را در اختیار شما می گذارد. برنامه رایگان دارای ویژگی های محدود است. عضویت حرفه ای، تبلیغات را حذف کرده و ویژگیهای پیشرفته مانند دستورالعملهای ویدیویی تمرینات، جداول و نمودارها و تنظیمات کامل انتخاب هدف را باز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید